Na Jesenicku pomáhají meteostanice

19.12.2018

Zima začala a nám se zdá, že ten jeden kalamitní den to s odklízením sněhu na hlavních tazích zase trochu vázlo. Ale nesuďme na začátku zimy, sypače, odhrnovače, pluhy a další technika dostanou ještě mnoho příležitostí ukázat svou sílu.
Pomáhat jim v tom budou nové i zánovní meteostanice, jež po okrese rozmísťuje Ředitelství silnic a dálnic. Ty jsou totiž osazeny kromě mnoha užitečných čidel také kamerovým systémem. Ten pomáhá dispečerům údržby silnic v koordinaci jednotlivých aut, které pluží, solí, odhrnují ... Meteostanice monitorují teplotu, rychlost i vlhkost vzduchu, dohlednost a měří úhrn srážek na Červenohorském sedle, u Vápenné, u Horního Fořtu, nová stanice přibude ve Filipovicích.
Kromě správce oranžových sypačů o online obrázky z kamer stojí i jesenická Policie ČR, která by chtěla na základě záběrů flexibilněji reagovat na řízení dopravní situace, třeba právě v kalamitních situacích.
Tyhle kamery nejsou součástí pořadu České televize Panorama, tak hlavně doufejme, že meteostanice přispějí k bezpečnější dopravě na Jesenicku.  

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies