Na jesenickém gymplu dnes soutěží 94 robotů

21.06.2022

Příznačné - v den, kdy s Inovačním centrem Olomouckého kraje pořádáme setkání firem z Jesenicka na téma 'digitální transformace', se o pár set metrů dál sjíždějí studenti z celé Moravy a Polska, aby v Jeseníku prezentovali své robotické dovednosti.

RoBoJ Jeseník 2022 je 12. ročník robotického festivalu, kde se prověřuje chytrost, rychlost, síla, přesnost, kreativita a vytrvalost středoškolských robotických týmů. Ty se v Jeseníku předvedou v tradičních robotických disciplínách (např. sumo, line, freestyle aj.), půjde hlavně o LEGO roboty. Věhlas úspěchů místního R.U.R. týmu v kombinaci s hladem po soutěžení, jež vloni nedovolila proticovidová opatření, do tělocvičny Gymnázia Jeseník přilákal rekordních 61 týmů. Celkem 94 robotů bude plnit povely některého ze 143 soutěžících.

Všichni reprezentují své školy jako konstruktéři a programátoři, získávají přitom zkušenosti, které se jim velmi pravděpodobně budou hodit v jejich budoucích profesích. Potenciál technologií není ještě ani zdaleka vyčerpán, svět díky nim může být mnohem lepším místem pro život a je super, že k tomu výchovou IT inženýrů přispívat i náš gympl a jeho soutěž RoBoJ.

Foto (zdroj): Gymnázium Jeseník

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.