Muzikant Aleš Macenauer vydává Měsíc ve váze

05.04.2021

Folkový projekt Aleše Macenauera Zapomělsem jsme na positivJE představovali už 20.1.2018, tehdy jako příspěvek číslo 20. Jesenický hudebník od té doby ušel kus cesty, ale na cestě je pořád. Právě teď spatřuje světlo světa jeho druhá dlouhohrající deska 'Měsíc ve váze', která jak je u Aleše zvykem, vznikla v domácích podmínkách, nicméně finální zvuk mělo na povel vyhlášené hudební studio Jámor, u nějž nahrávají třeba Tata Bojs či Vypsaná fixa. LP má na starost vydavatelství Indies MG. Dát desku dohromady během pandemie, je vlastně taky malý zázrak a pro Zapomělsem možná příležitost, protože publikum je lačné po nové muzice.

Deska je slovy autora o loučení, vesmíru, nebi nad Jeseníkem... Kdo zná jeho tvorbu, určitě zaznamená hudební posun. Tradiční akustické základy obklopuje minimalistická elektronika, výsledek ovlivňuje i množství hostů. Své party nahráli na bicí Zdeněk Jurčík a na trubku Lukáš Moravék z Priessnitz, na banjo Tadeáš Polák a vokály obstarala Lucie Krpalová. Vydařil se také obal desky, o nějž se postaral Jakub König.

Album si v mp3 kupte tady, anebo můžete na Hithitu podpořit vylisování poetických písní na vinyl. Aleš potřebuje vybrat ještě asi 34 tisíc korun. Na klip úvodního singlu Kdesi se koukněte níže.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies