Muzika, motorka, manželka... i to je Marek Kubíček

29.04.2020

Neradi ztrácíme kvalitní lidí, když se po škole, a ani pak později, nevrátí na Jesenicko. Marek Kubíček má štěstí, respektive my máme štěstí, že odešel tak na půl. Ačkoli žije v Šumperku, náš okres z něj i tak čas od času "profituje" ;-)
Je to taky zásluha Vápenné, v níž se Marek narodil, žil a byl velmi aktivní, tahle obec totiž umí komunitní život, tedy přitahování mladých lidí. Mára dokonce nazývá partu svých vápenských kamarádů až gangem. Vychodil zde základní školu do 5. ročníku, pak pokračoval na sportovní škole v Jeseníku a potom šel na jesenickou hotelovku, kde snil o kariéře barmana. Jako dítě toho hrozně moc nasportoval na běžkách, v gymnastice, nalítal na kole... na Základní umělecké škole pilně cvičil zpěv a housle, na což za pár odstavečků níže ještě dojde.
Velký vliv na jeho dnešní život měla Hotelová škola Vincenze Priessnitze, kde třeba potkal svoji současnou manželku Hanku nebo kde absolvoval dvě zahraniční praxe v Řecku. Na nich se mj. zdokonalil v angličtině (ze čtyřkaře se stal jedničkářem), a taky lépe poznal gastro průmysl a uvědomil si, že barman je fajn, ale pro něj to úplná perspektiva a práce snů není. A šel na vysokou školu. Během studií brigádničil za barem šumperského klubu D1, což do značné míry rozhodlo, kam se Marek odebere po dokončení školy. Jelikož je docela puntičkář, jeho prvním zaměstnáním byla pozice kontrolora v hanušovickém ZKL. Ekonomický controlling je vcelku náročná práce, zvláště u významného evropského výrobce ložisek. U něj Marek vydržel 3 roky, teď je opět v kontrolingu a krapet na lepší adrese, pracuje pro mezinárodní papírenskou skupinu Delfort, konkrétně v Olšanských papírnách. Dojíždí denně ze Šumperka, kde žije se svojí školní láskou Hanou a dvěma malými dětmi Aničkou a Vašíkem.
Ptáte se, kde je to aktivní spojení s Jesenickem? Slyšeli jste už něco o amatérském souboru Divadlo Moravia z Vápenné? Marek je jeho členem, hrál ve čtyřech velmi úspěšných představeních - Divotvorný hrnec, Lotrando a Zubejda, Příběh z Hameln a Šakalí léta. V těch časech jezdil ze Šumperka do Vápenné prakticky každý víkend. Naštěstí jako fanda a majitel motorky za dobrého počasí právě na ní. A když pak tenhle herec/muzikant, spoluzakladatel kapely Offroad, dostal laso od Filipa Svobody z Yesblues, bylo jasné, že napojení na rodný kraj nabyde na ještě větší intenzitě. V úspěšné jesenické kapele kromě houslí dělá i frontmana.
Pro nedostatek času zařadil zpátečku s divadlem, zato začal "po večerech" šít kožené peněženky, opasky a další hověziny. Pozor, tady se rodí 100% hand-made značka Kubiczech Leather.
Pokud k tomuhle všemu zbývá ještě kousek času, obvykle ho v zimě zaplácnou sněžnice a spaní pod širákem v přírodě. Však právě v Rychlebech ho můžete poměrně často potkat, protože je miluje.
Škoda, že ho tu nemáme na full-time, jeho odpustkem je ale fakt, že se z Ostravy na Jesenicko vrátil jeho starší brácha Petr. Ten šéfuje Fenix Ski Teamu, a taky žene kupředu město Jeseník jako vedoucí Oddělení strategického rozvoje na jesenické radnici.
Kubíčků na Jesenicku více, tady máte dva z nich ;-)

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.