Moderní technologie v Plastkonu

17.08.2020

Když přemýšlíme o firmách, na nichž by mohla stát určitá evoluce hospodářské struktury Jesenicka, která by nás posunula od "montování" více do výzkumu a vývoje, mikulovický Plastkon by se toho rozhodně měl účastnit.
Pro mnoho podnikatelů je to určitě lákavá představa, mít svoji továrnu s komínem, ale zajistit v ní relevantní výrobní program, s nímž obstojíte v české, potažmo světové konkurenci, to už chce pořádného fištróna. Potřebujete být lídrem oboru, a to znamená být lídrem inovací. A právě o to se v Mikulovicích snaží. Firma disponuje vlastním vývojovým a designovým týmem, díky čemuž je schopna uvést na trh novinku klidně v řádu několika týdnů. Disponují totiž technologiemi, jež jim umožní si navrhovat a vyrábět vlastní formy, kdy při testování a vývoji velmi čile využívají 3D tisk a při tvorbě finálního výrobku si dost potrpí na jeho užitném i estetickém designu.
Pokud se podíváme blíže na strojové vybavení, najdeme ve fabrice technologii na vyfukování dutých výrobků, mašiny schopné produkovat cokoli od velikosti pár centimetrů po klidně metrové kusy a díky docela speciálnímu rotačnímu tváření v Mikulovicích zvládnou i věc velkou 2,5 metrů. Chcete-li mít před svými konkurenty náskok, musíte strojový park neustále obměňovat, což z Plastkonu dělá plastikáře s poměrně slušnou mírou automatizace a stojí to dost peněz.
Věříme, že čím složitější věci budeme na Jesenicku umět vyrábět, tím ekonomicky silnější zdejší firmy budou a tím atraktivnějšími budou zaměstnavateli pro chytrou mládež, která se nám jaksi po získání vysokoškolských titulů nevrací. Jenže my je tady právě pro ten výzkum a vývoj potřebujeme.

Foto (zdroj): Plastkon

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.