Mobilní informační centra v Jeseníkách

18.08.2019

Lidí navštěvujících Jeseníky přibývá, to jste si jistě všimli a potvrzuje to i právě probíhající letní sezóna. Jde to ruku v ruce se vzrůstající kvalitou zdejší infrastruktury ubytováním počínaje, nabídkou služeb konče. Vděčíme za to i tomu, že Češi chtějí poznávat svoji zemi. Cestovní ruch je důležitým ekonomickým pilířem Jesenicka, jen je potřeba ten rozvoj uřídit.
Třeba 'Jeseníky - Sdružení cestovního ruchu' tomu jdou naproti tím, že si pořídily mobilní informační centra, s nimiž během léta objíždějí ta turisticky nejexponovanější místa regionu. Typicky jde o oblast Ramzové, Pradědu, Koutů či Dolní Moravy. A v těchto lokalitách návštěvníkům představují další, méně známé, a přitom taky zajímavé turistické atraktivity. Cílem je rozprostřít zvyšující se počty lidí do většího prostoru a ulevit tak zejména přeplněným parkovištím a restauracím a vlastně tak ekonomicky pomoci třeba menším, třeba novým hráčům na poli cestovního ruchu.
No a něco s tím můžeme dělat my všichni. Jednak sami můžeme výletovat na méně frekventovaná místa, a taky na ně můžeme posílat turisty, se kterými se tu potkáváme na parkovištích, ve frontách, na túrách ...

Foto (zdroj): archiv Jeseníky - Sdružení cestovního ruchu

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.