MFF Karlovy Vary v Jeseníku

31.05.2020

Pokaždé udělá radost, když se do malého Jeseníku dostane něco velkého, co sem přinese určitý závan velkoměsta. Na začátku července (3.-11.7.2020) to bude duch karlovarského festivalu, co budeme moci okusit. Přehlídka filmů v Karlových Varech musela pro letošek kvůli koronaviru rezignovat na klasický formát, ale organizační tým MFF KV na zrušení festivalu reagoval pohotově, část již vybraných či přihlášených snímků nabídnul českým kinům.
Mezi nimi i jesenickému Kinu Pohoda, a protože jeho šéf Pavel Bednařík kývnul, můžeme se na začátku července těšit na unikátní akci TADY VARY, v jejímž rámci bude v Jeseníku možné za 9 dnů shlédnout 16 filmů, a tak trochu zažít atmosféru světové kinematografické akce. Samotnému promítání budou předcházet tradiční festivalové úvody, možná se online připojí i někteří z tvůrců, normálně tomu říkejme MFF Jeseník, však jsme jako Vary taky lázeňské město :-)
Těšit se můžete třeba na českou premiéru portrétu Miro Žbirky s názvem Meky. Do exkluzivního výběru TADY VARY v Kině Pohoda se dostalo například poutavé egyptské drama Luxor, tajemný mexický thriller Bez zvláštních znamení, taky chilský Tajný agent a další.
Kdo si chcete zahrát na pověstné batůžkáře ve Varech, budete mít příležitost, jen asi stany vedle kina nestavte ;-)
Posíláme poděkování Jiřímu Bartoškovi a přejeme vydařený 55. ročník festivalu ve 2021.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.