Mladý fotbalový výběr okresu Jeseník bere z republikového finále úžasný bronz

24.06.2023

S koncem fotbalových soutěží přišlo i vyvrcholení republikové soutěže okresních výběrů. Ve věkové kategorii 12 let (U12) se týkalo také výběru okresu Jeseník. Po překvapivém vítězství moravského finále se oranžový tým mladých fotbalistů Jesenicka vydal na finále velké - národní. To bylo sehráno na stadionu FC Nasavrky. 

Ve dvou hracích dnes si to čtyři nejlepší týmy rozdaly férově systémem každý s každým. Naši borci změřili síly s výběry okresů Klatovy (1:1), Trutnov (3:1) a s Prahou (1:2). Po remíze, výhře a porážce oslavuje jesenický tým fantastický bronz. Bronz říkající, že na Jesenicku umíme fotbal dělat.

Jde o sportovní úspěch, který má tu moc nasměrovat fotbalové kariéry kluků kamsi výš, ale především je to zážitek na celý život, jaký se jim povedl týmový výsledek - třetí v republice. Trenérský triumvirát Ivan Kratochvíl, Ondřej Zykmund a Jan Malysa poskládal to nejlepší z okresu z týmů Javorníku České Vsi a Jeseníku, váš potlesk si zaslouží O. Zykmund, S. Marek, J. Švarc, M. Švarc, L. Koryťák, T. Jakubčík, Š. Janík, M. Zbíral, O. Sedlák, A. Kozub, R. Bílek a V. Šarman. 

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.