Mladí sportovci reprezentují Jesenicko na Olympiádě dětí a mládeže

27.06.2024

Oslava pohybu, propagace zdravého životního stylu a možná krok k profesionální sportovní kariéře, to všechno je Olympiáda dětí a mládeže, která se každé dva roky koná v České republice a jež proti sobě svádí reprezentace mladých sportovců jednotlivých krajů.

V těchto dnech hostí letní olympiádu Jihočeský kraj, kde v barvách Olomouckého kraje bojují i nadaní sportovci z Jesenicka. Při průletu jednotlivých startovních listin je patrné, že náš okres do bojů o olympijské medaile vyslal tradičně silné sporty. Jeseničtí karatisté jsou na místě se silným kvartetem Eliška Jančaříková, Viktorie Sekaninová, Jacob Janda, Štěpán Račák. A už vybojovali tři cenné kovy. Jacob má stříbro, Viktorie dva bronzy! Tři zástupkyně má na hrách moderní gymnastika klubu La Piroutte, a to Rozálii Planou, Annu Kofroňovou a Annu Vyhnánkovou. A právě první Anička – Kofroňová, včera obsadila fantastické druhé místo. Cyklistická enkláva dodala Adama Františka Koláčka a Beátu Mudrovou. Za fotbalový výběr Olomouckého kraje kope Antonín Frančák.

Tahle reprezentace je povzbuzením regionálního sportu, protože našim sportovcům dává příležitost poměřovat se s těmi nejlepšími z republiky. Kromě toho by se úspěšné disciplíny mohly dočkat nárůstu členské základny. I proto se vyplatí na olympijské hry jezdit.

Kamil Kavka
Foto (zdroj): Olympiáda dětí a mládeže

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.