Mladí sportovci Jesenicka na olympiádě

14.01.2020

Zimní svátek závodně sportujících dětí se blíží, v neděli 19. ledna bude v Karlovarském kraji zahájena Zimní olympiáda dětí a mládeže 2020. Model tohoto šestidenního soutěžního klání je jednoduchý, o medaile mezi sebou bojují sportovci v dresech jednotlivých krajů, což je samo o sobě unikátní. Mnohem důležitější je ale hledisko společensko-sociální, díky němuž se děti potkají s konkurencí z celé republiky, zakusí atmosféru připomínající opravdovou olympiádu se životem v olympijské vesnici i možností vidět v akci i jiné sporty a možná z toho vzejdou i nová kamarádství.
Okres Jeseník potvrzuje, že přes zimní sporty je velmoc, reprezentaci Olomouckého kraje podle našeho zjištění posílí 20 sportovců. Největším "dodavatelem" je podle očekávání Fenix Ski Team. Jesenicko budou v Karlových Varech zastupovat Ema Korytářová, Daniel Bakeš a Tereza Bakešová - biatlon, Viktorie Gajdošová, Tomáš Cenek, Lucie Jurčáková, Štěpán Kabourek, Karolina Korytářová, Jakub Kubíček, Bára Macurová a Alexandr Steiger - běžecké lyžování, Ema Cenková a Václav Mrkvica - lyžařský orientační běh, Jiří Havliček a Magdaléna Kolářová - akrobatické lyžování, David Novák a Alfréd Kaděrka - alpské lyžování, Josefína Kaděrková - snowboarding, Alex Kirschner - karate a Jan Cimburek - šachy.
Mimochodem vlajkonošem výpravy bude šumperský rodák, olympijský medailista v alpském lyžování, Jan Hudec, který je jedním z mentorů naší Helči Schrommové.
Víme, že pro sportovce jsou tím důležitým medaile a dobré výsledky, my si vystačíme s olympijským "Není důležité zvítězit, ale zúčastnit se.". Držíme palce!

Foto (zdroj): archiv Český olympijský svaz

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.