Mladí, co vylepšují Rychleby

06.05.2018

Kdyby se skupina R-E-Z (Rychlebská Excentrická Záležitost) https://www.r-e-z.cz/cz.html představila svými slovy, znělo by to nějak takhle: "Všichni jsme zjistili, že máme jakési kořeny, které jsou pro nás důležité. Je to rodina každého z nás, ale taky místo, kde žijeme, neopakovatelná krajina Rychlebských hor a Jesenicka. Prostě jsme tu rádi a není nám jedno, co se tu děje a neděje. Proto bychom chtěli upozornit ostatní na to, co je tu dobrého a taky na to, co by se tu ještě dalo zlepšit.". A mladí tvůrci zlepšují, seč jim síly stačí.
Asi jejich nejznámějším dílem jsou židle na Sedmilánech (r. 2007), ale za nejodvážnější můžeme považovat Přitoulané kameny (r. 2012), což jsou tři červenorůžové kozy stojící na umělých kamenech, s nimiž můžete pozorovat krásu vlnících se Rychlebských hor. Tato odvážná instalace je k vidění pod Venušinými miskami u Kobylé nad Vidnávkou.
Je toho víc, co uskupení R-E-Z podniklo, tak pročtěte jejich web. Ale mnohem lépe uděláte, když jejich díla omrknete osobně, budou z toho fajn výlety.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.