Mladé stromy pro Smetanovy sady

16.08.2020

Sledujeme, jak se jesenické Smetanovy sady postupně daří víc a víc zapojovat do každodenního života Jeseníčáků, ale i návštěvníků města. K letitým tenistům se přidali ti nejmenší díky dětskému hřišti a pohybové školičce ;-) Nejcitelněji roste význam parku díky oživení letního divadla, vyčištění náplavky, opravě některých pramenů... svůj podíl na tom mají i městské technické služby (TSJ), které pečují o tamní zeleň.
Vrásky ale TSJ udělala únorová větrná bouře, protože u Priessnitzova pomníku vyvrátila asi 70 velkých stromů. Podařilo se však sehnat peníze na vysazení náhradníků. Ze Státního fondu životního prostředí přišla čtvrtmilionová dotace, a právě teď nadešel čas na její utracení. V parku do země půjdou vzrostlé stromy, které v lesní školce rostly až 9 let. A také jejich skladba je pestrá, při procházkách se budete moci kochat okrasnými jabloněmi a hrušněmi, jírovci, jinany, převislými buky a magnoliemi. Později na podzim v parku přibude ještě na 30 okrasných jehličnanů.
No, možná by město mělo do parku naplánovat další investice, třeba opravu chodníků a cestiček, výměnu laviček a košů, ať kvalita místa odpovídá jeho zvyšující se návštěvnosti.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.