Minipivovar Jeseník on tour

16.05.2019

Je to boj v tom pivovarnictví. Sice si pořád držíme první příčku ve spotřebě piva na hlavu, ale dramaticky se s pitím přesouváme z hospod domů. Je to škoda, i když ekonomické důvody lze chápat. Trpí tím drobní živnostníci, co ty tradiční výčepy provozují a společnost tak přichází o jistým způsobem komunitní centra, protože v hospodách se prostě "dělá politika". Jestli je někdo ve výhodě, tak jsou to malé řemeslné pivovary, které přitáhly Čechy k chuťově nápaditějším a hlavně 'živým' (nepasterovaným) pivům.
Na téhle vlně jede i ten náš Minipivovar Jeseník, který má zpravidla na čepu dvě svoje stabilní pivka - 11°Muzikant, 12° Julius, k nimž čas od času vaří různé speciály - nakuřované, svrchně kvašené, limetkovomátové nebo třeba jako právě teď 13° Špičák. Orlovi jsou lokální patrioti, se svým jesenickým pivem prakticky celé léto cestují po regionu, šíří slávu svého piva, našeho města ... Pojďme se podívat na hlavní štace, kde od června do října na výčep Minipivovaru Jeseník narazíte.

1.6. Muzejní noc /Vodní tvrz, Jeseník/, 29.6. Dny obce /Mikulovice/, 25.-26.7. Zlaté dny /Zlaté Hory/, 3.8. Jesenicko se baví /Jeseník/, 10.8. Gastro festival /Karlova Studánka/, 7.-8.9. Kolštejnský okruh /Branná/, 7.9. Dožínky /Bělá pod Pradědem/, 28.9. Svatováclavský minifest /areál Minipivovaru Jeseník/, 12.10. Dýňová slavnost /Jeseník/.
Štelujte žízeň a zachovejte minipivovaru přízeň. Týý jo, ten verš je mimo plán :-)

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.