Milník pro jesenickou průmyslovku, odmaturovali jí první ajťáci

11.06.2024

Jesenická Střední průmyslová škola má důvod k oslavám – právě jí odmaturovali první studenti oboru informační technologie. To je významný moment nejen pro školu, ale potenciálně pro celé Jesenicko. Škola hodlá každoročně produkovat desítky IT odborníků a je jen otázkou času, kdy to v regionu začne generovat nové technologické podnikatele.

Letos maturitní zkoušku úspěšně složilo na 15 studentů. Každý z nich si mohl vybrat konkrétní projekt, na kterém následně prokázal své odborné znalosti. Témata sahala od 3D modelování, přes 2D grafiku, až po firemní softwarové sítě. V budoucnu by škola ráda na tomto spolupracovala s místními firmami, které by zadávaly maturitní témata pro tyto projekty na základě svých konkrétních potřeb.

Co se týče budoucnosti, část absolventů plánuje pokračovat ve studiu na vysoké škole. Rozhodně většina se chystá ve světě IT zůstat a rozvíjet se v něm.

Škola je spokojená s rostoucím zájmem o studijní obor. S nástupem nových prváků se bude na eMku připravovat kolem stovky budoucích IT odborníků. Aby škola držela krok s technologickým vývojem, neustále rozšiřuje záběr odborných předmětů. K již etablovaným dronům, 3D tisku a 3D grafice se plánují pořádně opřít do robotiky a virtuální reality.

Jesenicko má díky škole skvělou šanci stát se líhní nových technologických talentů, kteří jednou mohou přinést inovace a podnikatelského ducha do celého regionu. Gratulujeme všem čerstvým absolventům a těšíme se na to, co jim budoucnost přinese.

Kamil Kavka
Foto (zdroj): SPŠ Jeseník

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.