Miliony pro neziskový sektor od jesenické radnice

08.03.2018

Přes pět milionů korun pošle městský rozpočet do nestátních neziskových organizací. Formou dotací si jej rozdělí subjekty, které se starají o naše děti a mládež v oblasti kultury a sportu. Peníze poputují i organizacím zabývajících se sociální problematikou.
Mezi sportovce bylo rozděleno celkem 1.390.000 Kč, kdy nejvíce získá divizní fotbal FK Jeseník (252tis.), dále pak lyžaři z Fenix Ski Team (192tis.), třetím nejúspěšnějším příjemcem je florbalový FBK Jeseník. Ale finance získají také futsalisté, cyklisté, karatisté, plavci, bikrosaři a mnozí další.
Přes půl milionu korun bylo rozděleno mezi organizátory různých kulturních, sportovních a společenských akcí.
A téměř 2,4mil. Kč je adresováno individuálně mezi osobnosti a spolky, které buď výborně reprezentují náš region, anebo v našem kraji významně působí. Z mnohých zmiňujeme třeba fotbalisty, Priessnitzovy léčebné lázně, MRC Krteček, mažoretky, či Junák.
Pokud jde o sociální oblast, tady budou městské peníze ve výši 775tis. pomáhat např. poskytovateli sociálních služeb Darmoděj, spolku Zahrada2000, nebo Člověku v tísni, Charitě Jeseník aj.
Všechny výše zmíněné subjekty by si nepochybně zasloužily vyšší dotace, ale buďme realisté, 5.061.000 korun není malá částka.
Tak ať koruny slouží, přinášejí užitek a radost jejím příjemcům a ať se zkrátka Jeseníku daří! 

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.