Milion lidí ve vlacích ČD ví, kdo je Pavel Rušar z Vlastivědného muzea Jesenicka

14.08.2022

Vždycky se používá taková rádoby vtipná hláška, když se někdo z Jesenicka objeví v televizi, rádiu nebo novinách, říkává se: "... ty mediální hvězdo ...". Na druhou stranu, nejde-li o medializaci typu 'strachy Jeseníku z 5G', je to skoro vždy reklama Jesenicku prospívající.

Dostat se na rozhovor do magazínu Českých drah, muselo být pro ředitele Vlastivědného muzea Jesenicka Pavla Rušara satisfakcí, když on vlakem cestuje tak rád. Dobře se mu za drncání pražců přemýšlí, jak do jeho instituce nalákat více dětí a mládeže. Ostatně s dětmi chce pro muzeum připravit nějakou odvážnější interaktivní expozici o místní fauně a flóře.

Na jeho zápal dělat něco pro Jesenicko má vliv i to, jak mu přistěhování sem (původem je z Přerova) sedlo. Pozor, ředitel instituce zabývající se historií nemusí být žádný suchar. Pavel Rušar v zimě běžkuje a v létě jezdí na Rychlebských stezkách.

To všechno na sebe v interview pro časopisu 'ČD pro vás' prozradil, takže se o něm, jeho muzeu a jeho novém domově, dočte na milion cestujících vlaky Českých drah.

... a protože čtenáři onoho časopisu zřejmě budou náruživí cestovatelé vlakem, ti k nám od Zábřeha či Krnova přijedou po kolejích, ani dálnice jim nebude chybět :-o

Pokud podobně jako my v positivJE vnímáte kvalitativní posun muzea, koukejte do něj začít více chodit, ať nestojí z 80 % na příjmech od turistů.

Tak schválně, už jste viděli nejnavštěvovanější expozici Čarodějnické procesy na Jesenicku?

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.