Mikulovické děti "na zkušené" v Praze

25.03.2019

Tyhle věci vám budou připadat jako maličkosti, podle nás naopak mohou být velmi užitečné, když se zúročí. Třeba ve snahách prezentovat našim dětem a mládeži Jesenicko jako skvělý region.
Žáci ZŠ Mikulovice strávili tři dny jarních prázdnin v našem hlavním městě, v rámci spolupráce Prahy 1 a Sdružení měst a obcí Jesenicka (SMOJ), což je za nás partnerství s potenciálem. 21 dětí dostalo příležitost intenzívně zažít Prahu s jejími památkami, atmosférou a prostředím, do něhož se někteří z nich po střední/vysoké škole přestěhují. Už jen proto šlo o užitečný výlet.
Nám tahle skupinka ukazuje ještě jednu věc, že jsou některé děti ochotné "obětovat" tři dny prázdnin spaním někde ve spacáku, aby si připsaly nové zážitky a zkušenosti. Tohle pro ně může být rozdílová zkušenost, která se jim bude hodit třeba při přihlašování se na zahraniční studijní pobyty apod. A dnešní zaměstnavatelé nehledají nejchytřejší zaměstnance, chtějí lidi, kteří jsou flexibilní, ochotní vystupovat z komfortní zóny, připravení se neustále učit a zlepšovat. Výlet do Prahy je mohl nastartovat.
Nevíme, jestli to ví oni, ale my víme, že když okukovali nádherně opravenou budovu Národního muzea, tak obdivovali i práci místní firmy Truhlářství Woodarch (psali jsme na positivJE 20.3.2018), která repasovala velká dřevěná okna muzea.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.