Mikulovice se dnes zapojují do celorepublikové sbírky

10.05.2023

Dobra není nikdy dost, a to jsou Češi národ s velkými srdci, jak si všemožně potvrzujeme při tornádech, povodních nebo válkách. Na mikulovickém obecním úřadě si to dneska znovu ověří, protože se zapojují do celonárodní humanitární sbírky pořádané Diakonií Broumov.

Jde v ní o sběr drobné materiální pomoci, kterou pod heslem 'nepotřebné věci potřebným' budou dnes odpoledne (14-17 hod.) od dobrovolných dárců přijímat ve skladě areálu Obecního úřadu Mikulovice.

Nám se na tom líbí ta nosná myšlenka - nepotřebné potřebným. To dává smysl a vy se máte šanci zbavit věcí, jež už beznadějně nepoužíváte. Loučení s nimi nebude ani moc bolet ;-) Citujeme z poměrně dlouhého seznamu doporučených věcí. Chtějí se veškeré letní i zimní oděvy a obuv, kabelky a tašky, povlečení a ručníky, přikrývky i polštáře, záclony a závěsy, malé elektrospotřebiče a knihy. Vše pochopitelně nepoškozené a čisté, nějak rozumně zabalené, aby to bez újmy přežilo transport z Mikulovic.

"Tříděný textil bude rozesílán jako materiální pomoc lidem v České republice, východní Evropě a v zemích třetího světa, zejména v Africe.", uvedla k přínosu charitativní akce Diakonie z Broumova.

Za zmínku stojí ještě jeden aspekt celé sbírky. Je jím nezpochybnitelná ochrana životního prostředí, tedy prodloužení životnosti, potažmo vylepšení cirkularity už vyrobených produktů. Speciálně móda (fast fashion) patří k velkým znečišťovatelům planety.

Tak se projděte kolem svých skříní a co jste na sobě neměli nejméně rok, s klidem to postupte dál. Mikulovice pošlou jesenická dobrá srdce do Broumova.

Foto (zdroj): Diakonie Broumov

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.