Mikulovice mají 13 stavebních pozemků v nové lokalitě

17.05.2024

Chmury ekonomického nerůstu stranou, zájem o stavební parcely signalizuje, že na Jesenicku je dost lidí schopných i při vysokých úrocích hypoték stavět rodinné domy. Prakticky každá nová lokalita je svižným tempem zastavěna.

Brzo se k pozitivnímu trendu přidají Mikulovice, které před pár dny spustily prodej třinácti pozemků určených pro novostavby. Vedení obce dává najevo zájem zvýšit počet svých obyvatel. V lokalitě U zdravotního střediska tomu odpovídají i podmínky, jaké budou muset zájemci splnit. Přednost dostanou ti s trvalým pobytem v Mikulovicích anebo lidé v obci dlouhodobě žijící. Kupující musí dostát vcelku očekávaným povinnostem, z nichž nejzásadnější je závazek postavit a zkolaudovat nejpozději do dvou let od podpisu smlouvy s obcí. Pak se může těšit na vrácení čtvrtiny kupní ceny. To je velmi solidní pobídka.

Zajímavá je i konstrukce prodejní ceny, kdy 800 korun za metr čtverečný platí kupující za zastavitelnou plochu a jen 300 korun za metr čtverečný nezastavitelné plochy. I z toho je poznat, že Mikulovice do projektu nejdou s cílem maximalizovat zisk. Hlavní motivací je hladký prodej a rychlá výstavba. Sokolská ulice by se mohla už v letech 2026-27 pyšnit třinácti novými domky.

Závazný zájem o některý z komplet zasíťovaných pozemků o velikosti od 1 000 až 1 500 metrů čtverečných lze podat do 14. června.

Kamil Kavka
Foto (zdroj): Mapy.cz, obec Mikulovice

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.