Mikulovice hostí a Force team Jeseník pořádá Mistrovství ČR mládeže v silniční cyklistice

10.07.2022

Na nepřehlédnutelném rozvoji (závodní) cyklistiky na Jesenicku by se dalo krásně demonstrovat, že když se něčemu věnuje významná pozornost, dříve či později to začne přinášet výsledky. Nechť je to inspirací nejen jiným sportům, ale klidně i firmám, školám, úřadům... ;-)

Za výsledkem, o kterém vám dnes píšeme, stojí mnoho faktorů, mezi které počítáme například: seriál dětských závodů na kolech Jesenický šneček, Bikrosový klubu Jeseník, Force team Jeseník, Biketeam TJ Zlaté Hory, Fitko Jeseník, Jeseničtí orli, eSeNBáci, sportovní gymnázium zaměřené na cyklistiku, Rychlebské stezky... to všechno jako sněhová koule valící se okresem Jeseník přispívá k tomu, že se tady tento víkend jede Mistrovství ČR mládeže v silniční cyklistice. Organizace se ujal Force team Jeseník, jehož šéf Rosťa Brokeš, sám bývalý vrcholový závodník, se snaží cyklistkám a cyklistům z celé republiky vytvořit skvělé závodní podmínky.

Zázemí startu a cíle našel cyklistický cirkus na letišti v Nové Vsi a vlastně i závodní okruh pořadatelé "namotali" mezi Mikulovicemi - Kolnovicemi - Terezínem - Velkými Kuněticemi a letištěm. Je tam kvalitní asfalt, dostatečné převýšení a na relativně malém území jde zajistit úplnou uzavírku provozu.

Kromě republikových titulů pro žáky a kadety se na mikulovickém letišti předávají i medaile mistrům ČR mezi hendikepovanými cyklisty.

Jesenicko má další zářez v marketingovém zviditelňování regionu coby cyklistického ráje, díky Force teamu pak i zářez pořadatelský.

Stejně je otázka času, kdy se tady pojede Mistrovský ČR dospělých ;-)

Foto (zdroj): Jsphoto.cz

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.