Mikulovice-Glucholazy pro pěší i cyklisty

25.10.2019

Novou šanci na další prohloubení vztahů mezi Jesenickem a polským pohraničím okolo Glucholaz skýtá dokončení už dlouho plánované cyklostezky. Ta by měla zvýšit pohyb mezi Mikulovicemi a právě Glucholazy a naši příhraniční obec by mohla více zapojit do cestovního ruchu. Možná víte, že právě na státní hranici startuje Moravská stezka, cyklotrasa vedoucí z Mikulovic až na jižní Moravu. Stavba stezky na polské straně tuhle trasu o něco málo prodlouží.
Češi mají v projektu česko-polského sbližování splněno od roku 2011, kdy Mikulovice přivedly cyklostezku na hranici s Polskem. A vlastně až do teď se čekalo na odhodlání našich severních sousedů. A ti se hnuli. S motivem snižovat emise v regionu si u Opolského vojvodství zajistili financování projektu "Rekonstrukce historické přeshraniční pěší trasy Głuchołazy - Mikulovice". Už teď se na něm pracuje, technika upravuje terén podél železnice, staví se zídky, staveniště se připravuje na asfaltování ...
Hotovo by mělo být v létě 2020, kdy se budete moci vydat na kole z Mikulovic do Glucholaz po novém úseku postaveném mezi železnicí a řekou Bělou.
Pozdrawiamy polskich przyjaciół.

Foto (zdroj): archiv město Głuchołazy

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.