Mikroregion Zlatohorsko ušetří půl milionu

24.06.2020

Víte, jak to mají managementy akciových společností za úkol - postupovat s péčí řádného hospodáře. Úplně stejně se mají chovat vedení měst a obcí, máme pro vás ukázkový příklad, jak to umí Písečná, Zlaté Hory, Mikulovice, Supíkovice a Hradec - Nová Ves, kteří si společně říkají Mikroregion Zlatohorsko.
Tohle uskupení mělo dobrý nápad, jít si společně vysoutěžit levnější dodávku energií pro sebe a svoje organizace. Přesně k těmhle účelům existuje Českomoravská komoditní burza, kde se střetává nabídka s poptávkou, a kde právě větší kupující získává výhodnější cenu. Mikroregion Zlatohorsko si díky uzavření dvouletého kontraktu na dodávku plynu zajistil kumulativní slevu 14 procent, což vyjádřeno penězi dělá asi půl milionu korun. Levněji budou topit úřady, školky a školy, ve Zlatých Horách navíc i domov pro seniory, v Mikulovicích sociální služby poskytující subjekt Soužití 2005.
Kdo sleduje diskuse kolem výše schodku státního rozpočtu si umí domyslet, jak se tenhle fakt propíše do místních rozpočtů, tudíž se bude úspora hodit. 

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.