Michal Stibor chce pozvednout kulturní nabídku pro mladé na Jesenicku

25.09.2022

Zajímavý nesoulad občas cítíme v příležitostných debatách o úrovni a pestrosti kulturní nabídky na Jesenicku. Nemáte problém slyšet široké spektrum odpovědí od 'každý den se tu něco děje' až po 'tady chcípl pes'. My se kloníme k názoru, že na poměry velikosti a ekonomické síly regionu je tady kultury relativně dost. Připouštíme, že oprávněně "brblat" může snad mládež, nejvíce ta diskotéková.

Zdá se, že je tu někdo, kdo si myslí, že ví, jak ji oslovit a pobavit. A nejen mládež, ambice je kulturně uspokojit komplet generaci vyrostlou na víkendových mejdanech odehrávajících se v legendárních a dnes už spíše neexistujících diskotékách.

Abychom si rozuměli, hudební-taneční scéna je ve městech na západ od nás regulérní součástí kulturního dění. Dýdžejové, tanečnice, rapeři a další jiní performeři umí mladou generaci zabavit, tak jestli nám tady tenhle článek kultury chybí, třikrát hurá, že přichází Michal Stibor a Marie Račáková, aby to změnili.

Michalův alias je Mike Solar, živí se jako dýdžej, promotér a hudební producent. Se zkušenostmi s klubovou scénou v Česku, Polsku a Anglii chce svoje know-how přenést také na rodné Jesenicko. Koneckonců má odehrány hodiny a hodiny za mixážním pultem ve Viole, či na Mlýnici.

Sobotní koncert slovenské zpěvačky Simi na jesenickém IPOSe má být výkopem něčeho většího. "Chceme přispět k růstu kulturní nabídky a zabojovat o zdejší mladou i starší generaci, které dnes jezdí za kulturním děním do větších měst. Sima je startovací projekt, do budoucna počítáme s vybudováním perspektivní sítě kulturních akcí s CZ/SK, ale i zahraničními umělci,", odtajnil vizi Michal.

Vozit na Jesenicko zvučná jména by bylo super z pohledu místních, ale profitovat by z toho měl i cestovní ruch v zimě a v létě, kdy jsou Jeseníky plné mladých lidí.

Mládeži, zapisujte do kalendáře příští sobotu...

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.