Mezinárodní úspěch jesenické ZUŠ

22.02.2018

Že má Dechový orchestr mladých jesenické Základní umělecké školy skvělou reputaci už víme, ostatně nám to skvělí hudebníci dokazuji na mnoha městských akcích, jimž dodávají vyšší uměleckou hodnotu. Orchestr založený v roce 1971 se rozrostl na až 75-ti členné těleso, prošlo jím už několik stovek hudebníků. Vzorní reprezentanti Jesenicka procestovali mnoho evropských zemí, ale vypravili se i do vzdálené Číny, afrického Tunisu nebo Mexika. Všude sbírají ocenění.
V sobotu 17. února se Dechový orchestr mladých zúčastnil jubilejního 20. ročníku Mezinárodního soutěžního festivalu dechových orchestrů v Praze, odkud si odvezl senzační úspěch. V konkurenci mnoha evropských hudebních těles z Německa, Rakouska, Itálie, Maďarska, Lotyšska a pořadatelské České republiky, náš orchestr získal 'zlaté pásmo s vyznamenáním' a dočkal se veliké pochvaly od členů poroty, neboť byl vyhodnocen jako nejlepší český účastník.
I ten, kdo nemá hudební sluch, musí pochopit, že se reprezentantům ZUŠ Jeseník povedl pořádný 'majstrštyk', za nějž jsme rádi a pánům dirigentům Domesovi a Uhlířovi přejeme klidnou ruku při vedení muzikantů.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.