Mezi obcemi a městy Jesenicka hledáme nejlepší web a nejlepší elektronickou službu

10.03.2021

Předpokládáme, že na obecních a městských úřadech pracují pro nás - lidi, takže by jim logicky mělo záležet na tom, aby nám jejich práce dobře sloužila. Pro každou starostku i starostu může být užitečné si čas od času otestovat, co jako na to občan.

Pro tyto účely existuje soutěž Zlatý erb, která každoročně hledá vydařené webové prezentace obcí, kdy nehodnotí jenom design, ale taky obsah, funkcionalitu, testuje taky zobrazování na mobilech, kam se konzumace internetu přesouvá..., ty nejzajímavější pak oceňuje v krajském, později pak v celostátním kole. Aby to bylo fér, weby obcí a weby měst soutěží zvlášť.

O druhé ocenění se mohou ucházet ty města a obce, které v předchozím roce nasadily nějakou smart elektronickou službu, která občanům zjednodušuje život. Třeba registrační systém, třeba online formulář, třeba mobilní aplikaci...

Koukali jsme, že některé zdejší obce redesignovaly v nedávné době své webové stránky, napadají nás Zlaté Hory a Písečná, Co takhle je přihlásit, pane Ráci, pane Konečný? ;-) Uzávěrka je 23. dubna.

A neříkejte, že žádná radnice nerozjela inovativní službu občanům, třeba placení poplatků QR kódem, pocitovou mapu nebo tak něco?... Jestli chceme být region atraktivní také pro mladou generaci, musí přibývat chytrých digitálních řešení.

A jinak ve Zlatém erbu už máme pár úspěchů. Vzpomínáme, že Lipová-lázně bodovala s obecním webem, loni bral Jeseník krajský bronz za web Jesenické prameny.

Foto (zdroj): Zlatý erb

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.