Mezi krajskými talenty dvě studentky GymJes, ocenění bere i ředitelka školy a Romana Grosičová z jesenické základky

15.09.2023

Čím více úspěchů si zažije dítě během školních let, tím více se jich bude dožadovat v dospělosti. Aneb, nechme žáky a studenty co nejvíc vyhrávat, oni si pak vyhrají zbytek života. Kostrbatým pokusem o citát chceme říct, že se má každé školou povinné dítě párkrát dostat na pomyslné stupně vítězů. Bude to o to snazší, o co víc je budeme podporovat v jejich koníčcích a zájmech.

Jako se o to jednou za rok snaží olomoucké hejtmanství, když vyhlašuje laureáty ceny Talent Olomouckého kraje. Slavnostní akt vyzdvihující nadané základkáře, středoškoláky a ZUŠkaře proběhl tento týden a zástupci Jesenicka slavili čtyřikrát.

2+1 bod si připsalo jesenické gymnázium. To na pódium nakráčela nejprve Valerie Ilíková, která si 2. místo vysloužila v kategorii humanitní obory, a to hlavně 1. místem v krajském kole konverzační soutěže v angličtině. V kategorii sport si pro vyhlašované páté místo do záře reflektorů zašla Mia Vladařová, jíž k úspěchu na talentech kraje pomohlo druhé místo na snowboardcrossovém mistrovství ČR a stříbro na Zimní olympiádě dětí a mládeže ve stejné disciplíně. Ředitelka gymnázia Šárka Hynková převzala ocenění za dlouholetou práci s nadanými žáky a za organizování anglické konverzační soutěže.

Jeden vavřín doputoval i na Základní školu Jeseník, na níž si vyhlašovatel soutěže všimnul učitelky Romany Grosičové, neúnavné podporovatelky talentovaných dětí a organizátorky sportovních akcí na škole.

Blahopřejeme a děkujeme oceněným dámám a děvčatům, mohou být vzorem hodným následování.

Foto (zdroj): Gymnázium Jeseník, Olomoucký kraj

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.