Meteostanice jako služba silničářům

27.12.2019

Jsme holt horská oblast, sníh a mráz nám tu dovedou nadělat starosti (i radosti). Platí to třeba pro motoristy, kteří jsou minimálně v kalamitních dnech, kdy Jesenicko zasype sníh, vcelku závislí na rychlosti silničářů. Ti se dnes nemusí spoléhat výhradně jen na auta s pluhy a sypače, berou si na pomoc také další techniku.
Moderním pomocníkem jsou meteostanice s čidly na teplotu, vlhkost vzduchu, rychlost větru a úhrn srážek a také s kamerou. Jsou pro dispečery vítanou prodlouženou rukou. Za pomoci meteostanic jsou auta údržby vysílána na mrazem a sněhem bičované cesty rychleji, jsou efektivněji rozmísťována po regionu a v konečném důsledku zajistí sjízdnost, tudíž bezpečnost na asfaltkách, v kratším čase.
V tuhle chvíli dostávají správci silnic informace o počasí z Vápenné, Horního Fořtu a Červenohorského sedla, nově chystá Ředitelství silnic a dálnic montáž zařízení do Filipovic, Lipové-lázní a Písečné. Hip hip, hurá.
Šest "přídavných očí" jistě přispěje ke zvýšení kvality údržby silnic, abychom na jaře nemuseli opakovat to vžité "silničáři letos zaspali". My bychom na ně ale tak přísní nebyli, ono, když se nad Jeseníky rozesněží...

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.