Měsíc rozhleden, hned 6 k mání v Jeseníkách

10.10.2020

Pojďte si prodloužit letní sezónu pohybem na čerstvém vzduchu, který je (zatím) naprosto v souladu s vládními opatřeními proti šíření koronaviru. Ba co víc, v boji s tímhle čínským prevítem je to vcelku doporučovaný postup. Celorepublikový měsíc věží a rozhleden vás dostane ven a díky zapojení několika míst z našeho regionu budete mít dokonce šanci vyhrát některou z věcných cen. Na každé rozhledně je speciální sběratelská pohlednice a razítko, už při výšlapu na čtyři z nich jdete do osudí o věcné ceny :-)
Nic vám nebrání vyrazit na rozhlednu či věž kamkoli po republice, je jich zapojeno přes 100 (mapa zde). Nejvíce vás ale tipujeme na atak zdejších vrcholů. Za okres Jeseník jsou v nabídce tři rozhledny. Ne překvapivě je to Borůvková hora v Rychlebách, Biskupská kupa* nad Zlatými Horami a z Jeseníku/České Vsi/Rejvízu dostupný Zlatý chlum. Pokud se koukneme na Jeseníky jako celek, přidejte si do možného itineráře televizní věž Praděd a rozhlednu na Medvědí hoře (nad Kouty), a ještě vlastně rozhlednu Klepý na Králickém Sněžníku.
Až napadne sníh a ono to nebude dlouho trvat, nebudete moci říct, že vám positivJE nic neporadilo. Ne, vážně, pojďte si prohlédnout podzimní hory plné barevného listí, možná ještě i hub a lesních plodů, syrového vzduchu... zkrátka krásného jesenického podzimu.
*Nelekněte se případně dnes v okolí Biskupské kupy, totiž už od 5.00 hod. se v jejím okolí běží 12 hodinový extrémní závod 'BK12', který pořádá Gold Run Zlaté Hory. 

Foto (zdroj): Martin Vorel

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.