VÝZVA #9 splněna: Matouš Jezerský motivoval studenty IT, aby šli do AI

22.06.2024

Tvrdíme, že si Jeseník může se svými problémy do určité míry poradit sám. Stačí zapojit šikovné lidi, kteří tu žili, žijí, nebo budou žít ;-) Koneckonců to byla naše motivace při spouštění projektu VÝZVA. Dát prostor lidem, kterým na Jesenicku záleží, aby ovlivnili jeho budoucnost.

Svoji výzvu si dal i Matouš Jezerský, exjesenický ajťák živící se nasazování umělé inteligence do praxe. Maká pro Škoda Auto, pro velké e-shopy… Je přímo v jádru tornáda, jaké AI nabralo. Tenhle technologický trend se jednoznačně týká, nebo může týkat, i studentů oboru IT na jesenickém eMku. Matouš přijal naše pozvání a stal se 34. positivJE MOTIVATOREM.

V rámci jeho přednášky se studenti přímo od dobře informovaného zdroje dověděli, jak se stát vývojářem, jaké znalosti jsou potřeba a jakou perspektivu tenhle obor má. Využití AI je i přes stávající boom pořád vlastně v plenkách. Takže kdo z jesenických ajťáků zatouží svou specializaci směrovat právě sem, ten zcela určitě neprohloupí.

Matoušova přítomnost studentům nabídla ten tolik žádoucí střet s praxí. Čím více o ní budou vědět už v době studia, tím lépe na ni budou reagovat na ostrém pracovním trhu.

Tohle nás s positivJE baví a opravdu rádi jsme Matoušovi Jezerskému umožnili jeho osobní výzvu naplnit tímto způsobem. A netrpělivě vyhlížíme další motivátory s chutí přinést know-how do zdejších středních škol.

Kamil Kavka

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.