Mateřské centrum v Javorníku vám drží flek

27.09.2018

S blížícími se volbami a zintenzivňující se kampaní, by jeden nabyl dojmu, že politici jsou ti jediní, kteří řeší problémy lidí. Není tomu tak, v mnoha a mnoha případech jsou hybateli změn a realizátory řešení jednotlivci a spolky mající s politikou pramálo společného. Tyto aktivní lidi má každá obec a měli bychom jim být vděční.
Mezi angažované lidi počítáme i Kateřinu Podleśnou, která dělá lepším místem Javorník. Založila a šéfuje mateřskému centru Krtkův flek a dělá tak neocenitelnou službu dostupnou všem javornickým maminkám s malými dětmi. Zde pro ně připravuje různé aktivity, jako například mateřské dílny, logopedická cvičení a cvičení maminek s dětmi vůbec. Kromě toho se zde mamky a taťkové mohou vzdělávat při různých seminářích a kurzech. Katka se návštěvníků mateřského centra aktivně ptá, v čem by se chtěli zlepšit a pak tomu vzdělávací program přizpůsobuje. Rodiče tak na Javornicku mají kromě mateřské školy k dispozici další formát péče o rozvoj svých dětí.
Krtkův flek je zářným důkazem toho, že některé věci prostě nemohou fungovat bez obrovského zápalu a angažovanosti svých zakladatelů a jestliže porodnost je to, co chceme zvýšit, pak podobná mateřská centra 'nosme na rukou'. Někteří mladí rodičové jejich služby nesmírně ocení. 

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.