Máte nápad na zlepšení Jesenicka?

07.02.2019

Zrovna vám nemusíme říkat, že pestrost a bohatost životu v našem okrese dodávají všemožné komunitní aktivity, které ale mají skoro všechny společnou jednu věc - zpravidla bojují s nedostatkem finančních zdrojů. Je to dané tím, že jde často o ryze dobrovolnické snažení menších skupin lidí, které tu kterou věc táhnou hlavně srdcem.
Nezávislá Nadace Via už dlouho podporuje aktivní lidi mající chuť změnit k lepšímu místo, kde žijí nebo mající ambici přispět ke zlepšování sousedských vztahů. K tomuto účelu nadace právě otevřela grantový program 'Živá komunita'. Ten si klade za cíl pomoci zkvalitnění veřejného prostoru - ulic, náměstí, opuštěných budov, nevzhledných míst apod. Hlavní možností je finanční grant s maximálním limitem 100tis. Kč, ale k tomu uchazeči můžou využít expertních konzultací či vzdělávacích seminářů přímo organizovaných Nadací Via, eventuelně je možné si od nadace nechat připravit dárcovskou kampaň na webu Darujme.cz.
Nosíte-li v hlavě nějaký záměr, co komunitního ve vaší obci chybí, obraťte se na nadaci prostřednictvím jednoduchého dotazníku, třeba zaujmete a díky grantu dostanete možnost svůj nápad zrealizovat.
A propo, Nadace Via už pomáhala dárcovskou kampaní Tančírně v Račím údolí anebo ocenila jesenickou kosmetickou společnost Naturfyt-BIO titulem 'Dobrá firma'.

Foto (zdroj): Daniel Thornton

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.