MAS Jesenicko podporuje rozvoj regionu

26.06.2018

K subjektům, které sdružují obce na Jesenicku, a jejichž přítomnost je přínosná, patří i Místní akční skupina Vincenze Priessnitze pro Jesenicko (MAS VP). Za trochu krkolomným názvem si představte obecně prospěšnou společnost, jež se snaží zajišťovat finanční zdroje pro projekty zkvalitňující naše životy.
MAS VP je otevřeným partnerstvím obcí našeho regionu, které zastupují naše zájmy. Řeč je o třech sektorech, v nichž se MAS VP pohybuje. Jde o zájmy veřejné, neziskové a podnikatelské. Pro lepší představu předkládáme výčet některých konkrétních aktivit. Místní samospráva a rozvoj regionu, cestovní ruch, propagace region, zemědělství, lesnictví a životní prostředí, vzdělávání, komunitní život a sociální oblast a v neposlední řadě podnikání (řemeslníci, živnostníci, regionální producenti) apod.
Jak říká ředitelka, Vendula Poláchová, patří MAS VP vůbec k nejlepší žadatelům o peníze z rozvojových programů Evropské unie v Olomouckém kraji, což v nejbližších letech přinese několik zajímavých realizací. V České Vsi se mohou dobrovolní hasiči těšit na nové auto, ve Vidnavě, Jeseníku a Zlatých Horách na nově vybavené učebny základních škol a MAS VP rovněž pomáhá s financováním staveb chodníků v Javorníku, Jeseníku a Lipové-lázních.
A protože sběr žádostí probíhá i nyní, máte-li zajímavý projekt v některé z výše zmíněných oblastí, neváhejte se s MAS VP spojit, zdroje peněz z EU nejsou nekonečné.  

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.