Martina Seidlerová a další srdcaři z Jesenicka

27.05.2019

Záleží na úhlu pohledu, co každý považujete ve svém regionu za důležité. positivJE si hodně cení lidí, kteří makají pro Jesenicko a svojí činností zvyšují kvalitu života v něm. Typické pro ně je, že svoji angažovanost netroubí do světa nějakou sebepropagací, prostě jim jde o výsledek.
Nejčerstvější potvrzení o přínosu našemu kraji získala ve středu 22.5. Martina Seidlerová, která vyhrála prestižní titul Srdcař! Ten každoročně uděluje Nadace Via. Martina se na galavečer probojovala s dalšími dvěma finalisty za celou ČR a nakonec od Anny Polívkové cenu převzala právě ona. Marti, gratulace.
Podobných srdcařů tu máme více, víte? Vzpomeňme Zdeňku Morávkovou, která operuje hlavně v Rychlebských horách a na Javornicku, Lukáše Abta, jehož tématem jsou jesenické prameny, Honzu Malysu, co dostává ke sportu malé děti, Danielu Vaverkou starající se o společenský život zejména na Vidnavsku, Tomáše Hradila zachraňujícího drobné památky, Romana Janase, který dává dohromady válečné a poválečné dějiny Jesenicka či Martinu Harbichovou pomáhající opuštěným zvířatům.
Každé vyjmenovávání a děkovačky obsahují riziko, že na někoho důležitého zapomenete. Stoprocentně se to teď stalo i nám. Buďte tak laskaví, pište jména dalších srdcařů Jesenicka do komentářů, dodatečně zatleskáme i jim.

Foto (zdroj): archiv Nadace Via

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.