Marmeládový příběh Markéty Kubinové

10.10.2018

První řádek tohoto příběhu byl napsán v Markétiných 16 letech, kdy uvařila svou první marmeládu. Už tehdy věděla, že nezůstane jen u ní. Sice to trvalo pár let, ale o to úspěšnější (re)start to teď je. Jak to bývá často, vaření marmelád a zavařování se u Markéty doma rozběhlo při mateřské dovolené. Pro děti chceme jen to nejlepší, víme. Ale muselo přijít hodně povzbuzení a pochval ze strany rodinných ochutnávačů, než našla odvahu jít s home made výrobky na veřejnost.
Když ale jdete za svým snem, žádné překážky pro vás nejsou dosti velké. Ačkoli Markéta své výrobky nesmí vydávat za marmelády (dle směrnice EU jsou marmeládami jen výrobky z citrusových plodů), bohatě si na sklenicích vystačí s názvem ovoce, které "marmeládu" tvoří. Úsměvná perlička, která však potvrzuje, že podnikání má vedle konkurence samotné i další nástrahy.
Dnes Markéta Kubinová připravuje marmelády, salsy a pečené čaje, kdy je pro ni zásadní výběr prvotřídních surovin, pak pečlivá výroba a finále je krásné balení. Produkty manufaktury 'Z darů jesenických hor' můžete zakoupit v krámku Z Okolí v Jeseníku, v Lipové v obchůdku Biofarmy Bobrovník, anebo se s nimi potkáte ve stánku na různých farmářských trzích v Jeseníku.
Čas od času se Markéta stane dvorní výrobkyní výslužkových marmelád pro svatby, úspěch začíná slavit i coby dodavatelka chutných dárkových předmětů pro zdejší hotely a restaurace. Obchodně právě v tomhle vidí příležitost, vyrábět upomínkové marmelády pro návštěvníky našeho regionu.
Pokud jde o inspiraci a recepty, tak třeba ten na jablečnou salsu s cibulkou a kari se Markétě zdál ve spánku. Nám se zase zdá, že její marmelády s vysokým obsahem ovoce mají velmi slušnou šanci být hitem Jesenicka, tak si pár sklenic obstarejte.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.