Marian Hefka inspiroval svým čajbarem

07.04.2023

Koncentrace zajímavých lidí na Jesenicku je nebývale hustá, husté jsou často i jejich příběhy. Baví nás párování nositelů oněch příběhů s těmi, kteří píší sotva první kapitoly svých životů - se studenty. V rámci projektu positivJE MOTIVATOR pořádáme přednášky na jesenických středních školách, ať se mladí učí od těch, co už mají cosi za sebou ;-)

Na Dukelské ulici se nám připravují budoucí gastronomové (hotelová škola) a kádry pro byznys (obchodní akademie). Zároveň na Lipovské ulici máme fajn týpka Mariana Hefku, který podniká v gastronomii - provozuje čajovnu s dýmkárnou Čajbar Pangea. A protože víme, že Marian o takovém podniku snil od svých 14-ti let, kdy se poprvé setkal s vodní dýmkou, chtěli jsme jeho cestu zpřístupnit studentům v Jeseníku. Oni by totiž mohli jeho podnikatelskou pouť napodobit.

Marian se postavil tváři v tvář asi čtyřem desítkám studentů, aby jim prozradil, čím vším byl, než se stal majitelem čajbaru. V otevřené zpovědi popsal svůj vnitřní boj se studiem vysoké školy a vysvětlil rozdíly mezi podnikáním pro peníze a podnikáním z vášně. Obojím si prošel a hádáte správně, že dýmkárna Pangea je tím druhým případem. Tak se to líbí i platformě NašlápnuTO, která se na Jesenicku snaží pomáhat začínajícím mladým podnikatelům s rozjezdem jejich podnikatelských záměrů, a nemusí ani zdaleka jít jen o kavárny, herny a hudební kluby.

A i když jedna motivační přednáška "svět nezmění", v očích studentů jistě vydá za x hodin "oblíbených" předmětů, tak si ji taky přehrajte.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.