Maminky, bydlete na Jesenicku, budete mít kvalitnější mateřské mléko

26.02.2023

Tak by mohl znít slogan zvoucí mladé páry plánující miminko k přistěhování na Jesenicko. A taky je to prostě a jednoduše dobrá zpráva pro budoucí mamky, které tady už žijí. Kdo jiný, než finští vědci mohli přijít s tvrzením, že bydlení v blízkosti zeleně ovlivňuje obsah oligosacharidů v mateřském mléce.

Informaci o bádání přinesl server Pozitivní zprávy, v článku se píše, že tým biologů z univerzity ve finském Turku zkoumal vliv životního prostředí na složení mateřského mléka. Ukázalo se, že množství nízkomolekulárních sacharidů, jež plní v mléce mimo jiné ochrannou funkci, je tím vyšší, v čím bližším kontaktu se zelení maminka žije. Takové oligosacharidy kojence chrání před nejrůznějšími mikroorganismy a přispívají ke snížení rizika, že děťátko bude trpět alergiemi a nemocemi.

Nevíme sice, jak výsledky experimentu zahýbou porodností, místní maminky by ale mohly ocenit, že tady bude imunita jejich dětí pravděpodobně silnější. V kterékoli obci okresu Jeseník je totiž bujnost vegetace nadstandardní.

Foto (zdroj): Unsplash
Námět (zdroj): Pozitivní zprávy

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.