Máme pozitiva, koronavirus Jesenicko posílí

16.03.2020

Hodně divné období si teď zažíváme a kdoví, jak dlouho se z toho budeme sbírat. Jako omlouváme se všem, kteří to budou považovat od positivJE za cynické, nemůžeme si ale pomoct. Ten koronavirus, přesněji řečeno bezpečnostní opatření aktuálně zavedená v Česku, mají a budou mít na Jesenicko i pozitivní efekty. My už vidíme nejméně dva nezanedbatelné plusy.
Vzdělávání se nezastaví. Školy demonstrují svoji flexibilitu, když hledají a učí se způsoby, jak k dětem dostat úkoly a učení. Některé přechází do online režimu, pokud už běží na některém školském softwaru a děti na zadané látce pracují na počítačích či tabletech. Školy, které jedou "v papírové formě", zasílají žákům práci mailem, studenti dostávají prezentace přednášek, online jsou třeba konzultace... Určitě to drhne, vázne, nefunguje ideálně, ale my věříme, že základní, střední i vysoké školy dělají maximum a z koronavirového režimu vyjdou posíleny o novou kompetenci. Vy, co máte doma školou povinné děti, nezapomeňte, že dnes Česká televize spouští vzdělávací pořad UčíTelka.
A víte, co nás ještě COVID-19 naučí? Co místní firmy naučí! Mnohým z nich ukáže, zda a v jakém rozsahu mohou ve svých provozech nasadit tzv. práci na dálku. Zeptejte se firemních ajťáků, kolik práce v posledních dnech mají s nastavováním počítačových sítí a přidělováním přístupů, aby šlo zaměstnancům pracovat i z domu (home-office). Zase, bude padat spojení, někteří zaměstnanci nebudou tak výkonní nebo bude problém delegovat práci z firmy, ale je to progres. Posun, u kterého místní podnikatelé zůstanou, pokud se jim to teď v krizovém období osvědčí. A rázem budou mít nový benefit použitelný při náborech nových pracovníků, až budou nakopávat jesenickou ekonomiku.
Souhlasíte s námi, nebo jsme mimo? Nebo máte snad pro nás ještě další pozitivum?
Tak přátelé, dodržujte nařízení a zůstávejte v klidu, ono to přejde.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.