Malý pivní byznys v Jeseníku

15.04.2019

Když se v létě 2014 otevírala ve Schrothově domě v Jeseníku Pivotéka U Křížů, měli jsme z toho upřímnou radost, protože to do Jeseníku přineslo určitý závan velkého města, kde v tu dobu vznikaly obchody specializující se na pivo jako houby po dešti. Pořád přece platí, že Češi jsou pivní národ a je určitá část těch, kteří rádi chutnají i jiná piva, než která běžně nakupují v supermarketech. A to nemluvíme o boomu malých pivovarů, jakou ty přinesly na český pivní trh pestrost.
Že jesenická pivotéka naskočila na dobrou vlnu potvrzuje třeba šíře sortimentu. V policích na vás v jeden moment čekají určitě desítky druhů piv od malých a středních pivovarů z Česka, ale i ze světa. Můžete ochutnat výtvory sládků z Německa, Švédska, Austrálie, Nizozemí, Belgie nebo Skotska. To nejcennější však je široká nabídka českých minipivovarských piv, jež tu najdete ve třech lednicích. To je ten zážitek, který si tu kupujete - pestrost. O ní můžete s paní Křížovou i podiskutovat a co vám zachutná, objednáte si v sudu na letní grilovačku, třeba i jen v patnáctilitrovém provedení. Křížovi dokáží zajistit pivo prakticky od kteréhokoli řemeslného pivovaru, stačí předem objednat. Za dobu existence pivotékou prošlo přes 2000 druhů piv od asi 250 pivovarů, chcete jiný důkaz o tom, že pivo je české zlato?
My v tom máme jasno, typický občan města v něm potřebuje najít poštu, pekaře, řezníka, holiče, úřadovnu policie ... no a podle nás taky obchůdek s pivem ;-) No prostě Jeseník si zaslouží vlastní pivotéku.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.