Malé podnikání je velká řehole, ví Markéta Kubinová

13.05.2021

Každý, kdo vymění status zaměstnance za samostatně výdělečnou činnost, zaslouží absolutorium. Ve státě, který to podnikatelům někdy nedělá úplně snadné, v regionu, jehož trh nabízí jen něco kolem 38 tisíc potenciálních zákazníků, navíc se spíše nižší kupní silou... Přejeme každému, aby podnikal v tom, co ho baví, snadněji se pak překonávají nesnáze, lépe se soustředí na růst a tak.

Markétu Kubinovou, co začala vařit marmelády při mateřské dovolené, jsme na positivJE představili 10. října 2018. Ne, po dvou a půl letech neprovozuje velkou konzervárnu co chrlí marmelády, džem, kompoty někde v jesenické průmyslové zóně. Naopak, i nadále se kapacitně řadí k manufakturám, díky čemuž nemusí ohledně kvality svých produktů dělat žádné kompromisy.

Předně značka 'Z darů jesenických hor' získala certifikát 'Jeseníky - originální produkt', což je pro lokálního producenta více méně strop, na nějž se pak v Markétině případě nabalují další a další dílčí úspěchy - třeba dodávání marmelád do farmářských obchodů v Praze, v Nových Losinách, do vánočních balíčků positivJE :-) ...

Jako velká firma, ani drobný živnostník nemůže ustrnout ve vývoji, což pro Markétu znamená vymýšlení nových receptur. Zvláště si pochvaluje spojení její jahodové s Jesenickou čokoládou Marcela Šose. Podle nejnovějších trendů Markéta přidala i lowcarb (bez cukru) varianty. Jen považte, ve 2018 měla v nabídce 7 druhů, dneska jich je 20, k tomu různé salsy a bylinkové sirupy.

I u takhle malého byznysu můžete dělat něco pro udržitelnost svého podnikání, Markéta Kubinová vyměnila textilní zdobení víček sklenic za ekologičtější papírovou verzi.

Jen ať víte, kdo se chystáte podnikat v něčem podobném, co vás zhruba tak čeká ;-) Máte "nekonečně" mnoho možností, jak se zlepšovat, jak oslovovat nové zákazníky, jak i na tom našem malém písečku růst.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies