Malé obce mohou žádat o podporu

08.12.2021

Je logické, že starostky a starostové malých vesniček to mají složitější než jejich kolegové z větších obcí a měst. Jejich obecní úřady nemají tolik personálu, takže většinu času zabijí denní operativou a nezbude jim dost času na strategičtější věci. Přitom nároční občané své lídry často hodnotí právě podle toho, co udělají navíc, nad rámec řekněme toho standardního chodu.

S určitou pomocí přichází Olomoucký kraj, jehož vedení na prosincové jednání krajského zastupitelstva ponese návrh na schválení dotačního Programu obnovy venkova Olomouckého kraje pro rok 2022. Ten prostřednictvím tří aktivit nabídne malým obcím peníze na budování a obnovu infrastruktury (např. chodníky, cesty... co vysokorychlostní internet?) a na zpracování územně plánovací dokumentace či na přípravu projektové dokumentace, což jsou přesně ty věci, za nimiž může být onen rozvoj obce a nějaké dlouhodobější plánování.

Od Kraje na to půjde 37 milionů korun, šikovní starostové by už měli chystat záměry, ať si na část peněz sáhnou a přispějí tak k růstu kvalita života na jesenickém venkově.

Foto (zdroj): obec Skorošice

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.