M.B.A. Finance ví, jak přepnout firmu na home office

18.12.2020

Druhá vlna pandemie akcelerovala potíže hromady podnikatelů. Je stále těžší nacházet ty, kteří jsou relativně v pohodě a dokáží fungovat tak, jako v době předcovidové.
Jsme smířeni s tím, že každá krize má své poražené a své vítěze, pojďme si dnes povídat o těch, kteří se i v dnešní nelehké situaci snaží vyhrávat, svůj byznys udržet, a hlavně zajistit práci pro své zaměstnance.
Dávají to třeba v M.B.A. Finance (MBAF), společnosti spravující pohledávky pro banky, pojišťovny, mobilní operátory apod. Drtivou většinu zaměstnanců tvoří operátoři call centra a ti z povahy věci potřebují ke své práci "jen" počítač, sluchátka a internet. Už při jarním lockdownu poslali prakticky všechny svoje lidi na home office, což bylo trochu logistické cvičení, kdy museli pracovní počítače rozvést prakticky po celém okrese. Možná by vám jejich IT udělal přednášku o rozdílech ve správě desítek počítačů v jedné budově v Jeseníku, respektive na desítkách adres po Jesenicku :-)
Ale v MBAF se technologií nikdy nebáli, takže vzdálená správa i online komunikace uvnitř firmy šlapou naprosto v pohodě. Hodí se také flexibilita pracovních úvazků, což na Jesenicku bohužel zatím neumí tolik firem, každopádně v MBAF není zkrácený pracovní poměr ničím mimořádným.
HR Veronika Adámková vyřešila i výzvu, jak online vybírat a taky přijímat nové kolegy a kolegyně. Dalším oříškem bylo vymyslet, jak nováčky zapracovávat ryze online formou. Povedlo se, pomáhají předtočená videa a prezentace. Ostatně ta slouží i stávajícím zaměstnancům.
Navenek dnes nepoznáte, že 80 % procent zaměstnanců pracuje z domova, navenek ale zaregistrujete, že M.B.A. Finance stále nabírá. Aktuálně hledají třeba advokátního koncipienta (mrkněte na detail na positivJE v sekci KARIÉRA).
Jsme rádi za každého podnikatele, který je dnes v klidu, držíme palce všem, jejichž byznys drtí vládní opatření a fandíme, ať to zvládnou.

#mbafinance #jesenik #homeoffice #remote #pracenadalku #topzamestnavatel #kariera #karieravjeseniku #advokatnikoncipient #nabor #volnepozice

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies