Lyžování na Ramzové

29.12.2018

Být fanouškem sjezdového lyžování znamená mít mnohokrát sjetou Čerňavu. Lyžařský resort je z pohledu mnoha lidí vůbec to nejvíc na jesenické straně hor. Posouzení necháme na každém z vás, nicméně za 26 let, co areál provozuje společnost Bonera, se zvýšila přepravní kapacita lanovek z 1250 osob na 5300 osob za hodinu, to rozmach lyžování pod Šerákem dokladuje dostatečně.
Zimu na Ramzovském sedle, mluvíme-li o částI provozované Bonerou, zahrnují čtyřsedačkovou lanovku z Ramzové na Čerňavu a dvousedačkovou z Čerňavy na Šerák. Z něj vede první část, tj. 3.260 metrů dlouhá lehká sjezdovka, kterou lze zpestřit velmi těžkým úsekem černé, 1.200 metrů dlouhé sjezdovky. Z Čerňavy dolů pak máte 3 středně obtížné možnosti, jimiž se dostanete zpět na Ramzovou. Resort je připraven na všechny výkonnostní úrovně lyžařů, vč. dětské lyžařské školy, bohatého občerstvovacího zázemí, servis a velké ubytovací kapacity.
Podle zaplněnosti parkoviště zejména v hlavní sezóně jarních prázdnin, je sjezdování na Ramzové velmi populární, tak přejeme tuhou zimu s co největším množstvím přírodního sněhu. Nově instalované hydranty sice pomáhají s umělým zasněžováním, ale s nedostatkem vody je i tohle věc nejistá.

Foto (zdroj): Dezidor

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.