Lukáš Morávek, z Google do Zálesí

26.04.2019

Nehledejte nejšťastnějšího obyvatele Jesenicka, my ho známe a představíme vám ho. Lukáše Morávka positivJE považuje za velkou posilu regionu, pojďte si poslechnout, proč si to myslíme.
Lukáš, jak to tak často bývá, vystudoval zdejší gymnázium a vcelku očekávatelně šel na vysokou školu, přičemž si zvolil humanitní obor na filozofické fakultě, ačkoli byl přijat i na mezinárodní obchod na VŠE. Tahle možná nelogická volba se postupně ukázala jako ta správná, studium anglistiky ho spíše než memorování naučilo myslet, což je pro dnešní svět jedna z nejdůležitějších dovedností.
I proto už mu nikdo nikdy nevezme jeden primát - Lukáš Morávek z Jeseníku(!) byl prvním českým zaměstnancem evropské filiálky Googlu a českou dvojkou v rámci celé Google korporace. Když děláte skoro čtyři roky pro technologického giganta, je vaše kariérní budoucnost v online byznysu téměř předurčena. Lukáš se téhle škatulce občas vzpírá, třeba epizodou se založením české pobočky irského řetězce fresh džusů a smoothies Zumo, teď aktuálně rolí radního v Jeseníku a taky svým velkým zápalem do problematiky vzdělávání. Byl a je jedním z lídrů Montessori třídy na ZŠ Vápenná, velmi aktivně se zapojuje do všech snah o zkvalitňování školství na Jesenicku, a to nejen v roli garanta Komise pro vzdělávání při Městském úřadu Jeseník. Lukáš nevynechá jedinou příležitost pomoci na svět projektu, který může s úrovní vzdělávání zatřást, protože prakticky bezmezně věří v to, že Jesenicko má potenciál stát se velice zajímavou adresou pro lidi aktuálně žijící ve velkých městech. V jeho případě je tenhle názor podložen i osobní zkušeností, Lukáš se z Jeseníku přes Brno, Prahu a irský Dublin ocitl až na nejodlehlejším možném místě Jesenicka, v osadě zvané Zálesí (pro neznalce se Zálesí nachází za Javorníkem ve směru na Travnou), kde vede naprosto spokojený, většinou i online, život se svými dětmi a milující manželkou Zdeňkou (psali jsme o ní 28.9.2018). Ona je ta dobrá duše Rychleb a kulturní srdce Tančírny v Račím Údolí ... Manželé Morávkovi holt sedí na více židlích a na čem dělají, to za něco stojí. Fakt požehnání pro nás.
Pokud chcete vysvětlit definici, co nebo kdo je to renesanční člověk, stačí si zapamatovat jméno Lukáš Morávek. Ten kluk kromě výše zmíněného taky zpívá, hraje na trubku a klávesy v kapele Priessnitz a jako správný online marketér pracuje 'vzdáleně' třeba pro poskytovatel aplikací v cloudu AppOnFly, fintech startup ThreatMark a další klienty. Ostatně na tenhle model 'práce home office v IT z Jesenicka do celého světa' Lukáš hodně věří a vahou svých zkušeností se snaží pomáhat tomu, aby do našeho okresu přicházeli žít lidé kvůli krásné přírodě, dostatku vody, kvalitnímu vzdělávání, a aby s sebou tito lidé přinášeli nová pracovní místa pro Jesenicko.
Tohle podepisujeme krví a otevíráme náruč všem ajťákům světa, ať přijdou programovat do Jeseníků.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.