Lokální výrobky Jesenicka s krajským oceněním

22.10.2019

Nevynecháme jedinou příležitost, kdy můžeme upozornit na kvalitní regionální produkci čehokoli, co má původ na Jesenicku. Dnes může zaplesat srdce každého patriota, který do svého jídelníčku zařazuje místní výrobky.
Olomoucký kraj ve spolupráci s krajskou Agrární komorou vyhlásil "Výrobek Olomouckého kraje", jež oceněným dovoluje opentlit svoje výrobky označením "Výrobek OK". Z 81 přihlášených jich odborníci v devíti kategoriích vybrali 12. Zásadní je samozřejmě původ, chuť a kvalita, nicméně hodnotitelská komise posuzuje také obal, vzhled a složení výrobku. Vše pak musí podtrhnout vysoký podíl ruční práce. A kdo tedy za nás uspěl? V kategorii sýry zabodoval čerstvý kozí sýr s pažitkou z Kozí farmy u Komínků v České Vsi. Mezi mléčnými výrobky se značky "Výrobek OK" dočkal bílý jogurt Běláček z produkce ZD Jeseník. No a v kategorii nápojů zabodoval letos 35 let slavící Šerák z hanušovického Pivovaru HOLBA. Všichni tři ocenění tak na sebe mohou být ještě o kousek pyšnější.
Lidí plnících své lednice a spižírny lokálními potravinami a nápoji přibývá, zkuste i vy ostatní pohnout místní ekonomikou a kupujte alespoň občas nejen od Komínků, Zemědělského družstva Jeseník či z hanušovické Holby, místních řemeslných producentů je na Jesenicku mnohem víc. To nejlepší obvykle seženete v Ennea caffé & shop.

Foto (zdroj): archiv ZD Jeseník

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.