Lokální výrobci, nechte si přispět od kraje

05.02.2020

Jako je to za minutu dvanáct, ale být teď výrobce lokálních produktů či organizátor trhů na Jesenicku, vyhrnujeme rukávy a urychleně vyplňujeme žádost o dotaci na Olomoucký kraj. A teď se ukáže, jak flexibilní podnikatel/podnikatelka jste, když na podání máte čas už jen do pátečního poledne 7.2. ;-)
Vaříte marmelády a pak je prodáváte na jarmarku, vyrábíte kozí sýry a ty pak rozvážíte do místních restaurací anebo plníte poličky farmářského obchůdku něčím jiným? Nenechte ty "olomoucké peníze" (800 tis. Kč) ležet na zemi, ta dotace na podporu regionálního značení může být použita na vaši účast na významných akcích typu městské slavnosti, farmářské trhy..., můžete si za ně nechat vyrobit vlastní propagační materiály anebo z ní dokonce můžete zafinancovat vybavení prodejny místních certifikovaných produktů.
Pokud jste pořadatel anebo teprve v hlavě nosíte ambici na pořádání farmářských trhů, taky můžete požádat o finanční podporu Olomoucký kraj. Ony takové trhy vyžadují před akcí propagaci, po akci pak úklid a s tím vám mohou na kraji pomoci, na to je dotační titul určen.
Víte, my víme, že dotace v zásadě křiví trh, jenže v případě drobných řemeslných manufaktur, kde výroba je o dost dražší než v průmyslových provozech, se stále nepodniká snadno, i když přízeň spotřebitelů má rostoucí tendenci. K naší velké radosti.
Zájemci, všechny potřebné informace najdete tady a tady.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.