Lokální Vánoce

25.12.2020

Asi se vám chceme pochlubit s příběhem plným lokální loajality, který jsme začali psát někdy na konci léta, když jsme viděli ty rány, jaké malým podnikatelům zasadil první lockdown, a to už se na ně řítil lockdown číslo dvě.
Oslovili jsme firmy na Jesenicku, oslovili jsme všechny obce a další subjekty, jestli by nechtěli letošní vánoční dárky pro zaměstnance či obchodní partnery řešit tak, že jim darují balíčky s výrobky místní provenience. Celé jsme to nazvali 'Vánoce made in Jesenicko'. A víte, co se stalo? Přišlo docela dost objednávek! Zafungoval ten náš specifický lokální patriotismus, taková ta sounáležitost a ochota regionu zkusit si pomoci sám. Mnozí majitelé firem a několik starostů v tom ucítili možnost, jak utratit peníze za dárky prokazatelně na Jesenicku, a jak znásobit efekt z dárků tím, že obdarovaný tzv. ochutná Jesenicko. Je potřeba dodat, že všechny výrobky, jež jsme do vánočních balíčků vkládali, jsou prvotřídní. Je to příběh, a je to kvalita, co je do našeho výběru dostalo.
Posuďte sami, do dárkových krabic jsme balili tyhle výrobky: Jesenická bylinná od Bairnsfather Family Distillery Ltd., Šípkové víno od Šárky Vybíralové, marmelády Z darů jesenických hor od Markéty Kubinové, Jesenickou čokoládu Xocolãtl od Marcela Šose, voňavá mýdla z Mýdlárny Mlýnky Marušky Horáčkové, Jesenické pesto Pepovy dobroty z Andělské Hory, Zlatohorský med od Bedřicha Půži, sirupy z VS Rychleby Velká Kraš, lázeňské oplatky od Unity Bílá Voda, Rychlebské pohádky a pověsti od Karla Jedonka, čaje Lichtwitz, a taky Yes Chips! A my je všechny musíme pochválit, protože nám své výrobky dodávali v dohodnutých termínech, operativně reagovali na objednávky po termínu... byli dokonalí. Inu potvrdili, že jsou pravými podnikateli.
Ten příběh se zastavil na částce asi 210 tisíc korun, které jsme dokázali přes prodané balíčky vydělat zúčastněným dodavatelům, a to nám tedy udělalo velikou předvánoční radost.

#jesenickabylinna #bairnsfatherdistillery #sipkovevino #zdarujesenickychhor #jesenickacokolada #xocolatl #mydlarnamlynky #pepovydobroty #jesenickepesto #zlatohorskymed #vsrychleby #unitabilavoda #lazenskeoplatky #rychlebskepohadky #rychlebskepohadkyapovesti #kareljedonek #lichtwitz #yeschips #madeinjesenicko #positivje

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.