Lipovský rodák Martin Hloch součástí světového hudebního průmyslu

05.07.2019

Varování! Následující příběh bude tak atraktivní, že by se někteří z vás mohli okamžitě chtít vydat stejnou cestou. Považujeme za důležité vás upozornit, že pro dosažení podobné pozice, jaké dosáhl Martin Hloch, se připravte na maximálně 4 hodiny spánku, každé 3 dny přesun do jiné země, nezřídka na jiný světadíl a ročně nalétaných asi tak 200 až 250 tisíc kilometrů. Jste si jistí, že tohle chcete?
Už prvotní informace o jistém Martinovi z Lipové, který 11 let žije na Ibize a pohybuje se okolo světových dýdžejských celebrit zněly dosti slibně, setkání s ním však překonalo očekávání. Pozor, kdo byste čekali frajírka ve značkových hadrech, možná i něčím nastřeleného, jste úplně vedle. On nepije, nekouří, nejede na žádných drogách a jeho projev je blíže ostřílenému byznysmanovi než do kožených kalhot oděnému manažerovi pěvecké hvězdičky.
Možná je to tím, že jeho první velká akce - taneční festival Electronic Connection v pražské sportovní hale (tehdy T-Mobile Arena) v roce 2008 mu "vydělala" -1,6 milionů korun? Bylo mu 25 let a nezlomilo ho to, naopak ho to vystřelilo mnohem, ale mnohem výš. Mimochodem Martin během našeho rozhovoru utrousil, že od té doby těch záseků ještě pár bylo a v téhle branži to nějak tak chodí.
Jak se tak Martin motal kolem produkce velkých tanečních festivalů (Pamatujete třeba Creamfields, Citadela?), jednou byl dole, jednou nahoře ..., poněkud ho to smotalo a tak si vzal polodovolenou a odletěl na Ibizu, do Mekky taneční muziky. Tam prozřel a zjistil, jak blbě to do té doby dělal v Česku. Jakmile se rozkoukal, třeba i v jednom z nejlepších klubů světa Amnesii, začal spolupracovat s nejlepšími značkami klubových parties na klíč - Ministry of Sound a Hed Kandi, Amnesia Ibiza world tour ..., které umísťoval do podniků po celém světě. Svojí spolehlivostí si v branži udělal dobré jméno a postupně se začal dostávat i k velkým jménům hudebního průmyslu. Za poslední dekádu nevyjmenujete dýdžeje, se kterým by nepracoval. Jeho společnost Epic Production, jíž založil roku 2014, aby pod ní zastřešil všechny svoje aktivity od produkce, vydavatelství, managementu umělců, pořadatelství až po marketing, se různými formami spolupráce dotknul hvězd, jako jsou dj Tiesto, Avicii, David Guetta a mnoho dalších.
Dnes je Martinova firma aktivní ve 22 zemích světa, přičemž sídlem zůstává Ibiza, pobočkami pak jsou Miami a Dubaj. Prakticky veškerý chod firmy si zajišťuje sám a po světě používá externí týmy spolupracovníků, kteří mu pomáhají s organizací festivalů, natáčením videoklipů, produkováním hudby ... V Česku se s jeho prací můžete potkávat na hudební stanici Óčko, kam dodává pořady mapující světovou taneční scénu Epic Ibiza a Epic Miami.
Martin Hloch miluje svůj rodný kraj, kam se snaží dojíždět třeba jen na pár dnů několikrát do roka. Na svoji dráhu se dívá s pokorou a vlastně na svém úspěchu demonstruje to, že do velkého světa se můžete dostat i odsud. Jednou se v Lipové vidí, ale nebude to tak rychle, protože už dnes má nasmlouvánu práci na příštích pět až deset let.
Martine, my si počkáme, protože věříme, že alespoň část svojí světovosti přeneseš i na Jesenicko.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies