Lipovská Thea Kratochvílová nejlepší maturantkou na světě

25.11.2019

Deset na stupnici od 1 do 10 dáváme příběhům úspěšných studentů s kořeny na Jesenicku. Dneska se podíváme na opravdu světový úspěch absolventky prestižního gymnázia Open Gate, která ale svůj školní život začala psát na ZŠ v Lipové.
Thea Kratochvílová coby velký fanda na matematiku, si tak nějak už ve druhé třídě řekla, že by jednou chtěla být ředitelkou banky. I když to tehdy bylo možná jen "dětské plácnutí" (nepodceňujme dětské sny), tak v tuto chvíli je téhle pozici docela blízko. Vloni s přehledem složila maturitu na osmiletém gymnáziu Open Gate založeném nejbohatším Čechem Petrem Kellnerem. Už se asi nikdy nedozvíme, jak jí při studiu pomohlo pět let lipovské základky a hraní na flétnu a dramaťák na ZUŠ Jeseník, každopádně na Lipovou nedá tahle sympatická dívka dopustit. A to teď žije v kampusu britské univerzity v Cambridge, kam se kvůli tříletému bakalářskému studiu přestěhovala. Díky výborné matice a velké zálibě v ekonomii si svůj sen vysoce postavené bankéřky sní dál, absolventi téhle vysoké školy zpravidla dělají globální kariéry.
Už na Open Gate musela Thea dřít, úsměvně působí její přiznání, že na začátku patřila v angličtině k nejslabším studentům a hle, dneska spíkuje v domovině tohodle světového jazyka. A proč o ní můžeme tvrdit, že je nejlepší maturantkou na světě? Rozhodla se podstoupit mezinárodní IB maturitu, jejíž úspěšné zakončení zvyšuje šanci na přijetí na některou z věhlasných univerzit. A Thea tuhle maturitu, která je x násobně těžší než klasická česká, zvládla na plný počet bodů (45), což z ní dělá tu nejlepší na světě. Ona to relativizuje, když říká, že maxima dosáhlo celkem 213 studentů. No jo, jenže ona se se svým výsledkem dostala mezi 0,3 % těch top (3 z 1000 to dají za 45) maturantů z celého světa.
Pokud jde o náročnost studia ve Velké Británii, tak z jejího popisu je to prakticky celodenní záležitost, po přednáškách a individuálních konzultacích s profesory jsou to workshopy, vysedávání v knihovně, navštěvování studentských akcí... volného času není mnoho.
Obří radost z úspěchu They Kratochvílové, rozhodně její hvězdu budeme sledovat a asi naivně si přát, aby jí Jesenicko zkřížilo pracovní dráhu ;-) Tak aspoň na ty víkend za rodinou, no.
Pro naše studující čtenáře jsme z jejího příběhu vydestilovali jedno poučení: "Nebát se vystoupit z komfortní zóny a makat na angličtině, pak je možné skoro všechno.".  

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.