Lipová oceněna za práci s odpady

22.11.2019

Odborníci na odpadové hospodářství varují, že nová legislativa, která se na nás v souvislosti se zpracováním odpadu žene, dost citelně zpřísní podmínky pro vývoz odpadků na skládky a bude výrazně větší tlak na třídění. A pokud obce a města nechtějí za pár let svoz komunálního odpadu citelně zdražovat, musí už teď občany učit, jak separování zlepšit.
Zdá se, že nejdál v celém okrese je obec Lipová-lázně, jejíž obecní služby vedené Janem Prejdou dost intenzivně modernizují vše okolo evidence vyprodukovaného množství a skladby, sledují efektivitu svozů, včetně naplněnosti popelnic a kontejnerů, nabádají domácnosti ke zodpovědnějšímu chování a tak dále. Jdou na to přes moderní technologie, takže očipované popelnice, čtečky v rukou popelářů... a výsledky přicházejí.
Za progresivní přístup k jedné z největších zodpovědností obcí, si Lipová vysloužila v celostátní soutěži Komunální projekt roku 2019, vyhlašované časopisem Moderní obec, vítězství v kategorii 'Odpadové hospodářství'. Normálně to v Praze převálcovali a došli si na pódium pro zlato.
To potěší a kromě obce, která s novinkami přichází, je to vlastně pochvala i pro občany Lipové, kteří na tuhle "hru na třídiče" hrají.
Obcí s čtečkami přibývá, tak vy občané třiďte, noste do obchodů vlastní tašky a sáčky..., jinak se za pár let nedoplatíte.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.