Lipová-lázně, Černá Voda, Jeseník a Bělá pod Pradědem mají šikovné obyvatele

25.09.2021

Už nějakou dobu na positivJE tvrdíme, že současná míra třídění odpadu přestává stačit. Domácnosti, firmy i státní instituce čeká hodně práce, abychom společně dokázali snižovat vůbec množství vyprodukovaného odpadu a z toho, co nakonec naházíme do popelnic, aby na skládce skončilo co nejméně. Protože i to nejméně je zatím hodně.

Do doby, než se to naučíme anebo nás k tomu dotlačí legislativa, se můžeme zkoušet motivovat každoročním udílením Křišťálových popelnic, jejichž vyhlašování dává signál, ve které vísce, městečku či metropoli třídí občané nejvíc.

Přinášíme výsledky za Olomoucký kraj, mezi 399 obcemi a městy pronikli do TOP 5 i zástupci Jesenicka :-) Měří se množství vytříděných odpadů na obyvatele, plus počet tříděných komodit na území každé jedné obce a hodnocena byla třeba i hustota sběrné sítě.

Pořádající EKO-KOM otevřel obálky a z nich jsme se dověděli, že v kategorii města 501 - 2 000 obyvatel brala stříbro Černá Voda a bronz Bělá pod Pradědem, že v kategorii města 2 001 - 15 000 obyvatel vyhrála Lipová-lázně a Jeseník skončil třetí.

Všichni lidé z oceněných obcí/měst zasluhují pochvalu, vám všem, co chodíte do barevných popelnic dáváme palec nahoru, jen přátelé, potřebujeme přidat.

Foto (zdroj): Olomoucký kraj

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies